Wydarzenia

Pikieta przeciwko legalizacji uboju rytualnego - wyjazd busem z Kielc do Warszawy


UDOSTĘPNIAJCIE! 11 lipca godz 15:00-16:00 C.D. PIKIETY PRZECIWKO BARBARZYŃSTWU JAKIM JEST UBÓJ RYTUALNY!!!!

ZBIERAMY 40 OSÓB Z KIELC! - WSZYSCY RAZEM POJEDZIEMY DARMOWYM TRANSPORTEM=busem pod Sejm! Każda osoba się liczy!

Kliknij WEZMĘ UDZIAŁ jeśli rzeczywiście (FIZYCZNIE) weźmiesz udział w pikiecie. Niezdecydowanych i chcących tylko wyrazić swoje poparcie zapraszamy do klikania "MOŻE". 

Kielce mówią NIE myślistwu! Sam się "WYPCHAJ" Dziadku Władku.

Pikieta, Kielce! Powiedz NIE myślistwu przychodząc pod Muzeum Narodowe w Kielcach. Zbiórka już o godz. 17:00, 22 Stycznia (Wtorek). Przywitamy wszystkich zwiedzających ulotkami i naszym "NIE"!

 

22 styczniu tego roku, w Muzeum Narodowym w Kielcach przy ulicy Orlej 3, rusza wystawa trofeów łowieckich pochodzący ze zbiorów Władysława Kamusińskiego, zwanego Dziadkiem Władkiem.

KIELCE ODSYŁA FUTRO DO HISTORII!


Odsyłamy futro do historii! Dołącz do nas i pomóż zlikwidować ten bezduszny, anachroniczny, niepotrzebny proceder, jakim jest hodowla zwierząt na futra!


W przyszłym miesiącu, tj. 23. Lutego 12.00 spotkamy się w centrum Kielc (miejsce spotkania do potwierdzenia), żeby domagać się zakazu hodowli zwierząt na futra w Polsce!

Akcja "Krwawe Święta" - spotkanie organizacyjne Kielce

Święta coraz bliżej, a wraz z nimi wraca widok przepełnionych karpiami kontenerów. Wszystkie osoby z Kielc i okolic które nie zgadzają się z tą okrutną tradycją, zapraszamy do przyłączenia się do akcji.

Zgłoszenia udziału proszę kierować na: kielce@viva.org.pl

Więcej informacji o akcji: <span "="">www.krwaweswieta.pl
Więcej informacji o lokalnej grupie: www.kielce.viva.org.pl

Zamów bezpłatne ulotki na Dzień Bez Futra!

Akcja wspiera działania Koalicji na Rzecz Zakazu Hodowli Zwierząt Futerkowych w Polsce. Jest to inicjatywa mającą bardzo jasno określony cel: prawny zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Bojkot produktów futrzarskich nie wystarczy. Aby zatrzymać cierpienia tych zwierząt, potrzebny jest zdecydowany ruch przeciwko temu przemysłowi. Zamów już dzisiaj bezpłatne ulotki i zorganizuj ich rozdawanie w swojej szkole, pracy czy miejscu zamieszkania. W tym roku nowe wzory ulotek!

http://www.antyfutro.pl/zapisy/miasta.php

źródło: www.viva.org.pl

 

Dni Otwarte w Schronisku w Korabiewicach (19 maja!)

Schronisko w Korabiewicach jest znane wielu osobom dzięki reportażom telewizji, artykułom prasowym i wywiadom radiowym oraz oficjalnej stronie schroniska na Facebooku. Ale co innego znać schronisko z prasowych, internetowych czy telewizyjnych materiałów, a co innego widzieć je na własne oczy. Kiedy realizowano większość reportaży TV, była zima, potem jesień, kolejna zima… Zwierzęta były głodne, spragnione, zziębnięte, zaniedbane… Było szaro, smutno, przygnębiająco i beznadziejnie…

Spotkanie organizacyjne lokalnej grupy Fundacji Viva! w Kielcach

Wszystkie osoby z Kielc i okolic, chętne do działania w ramach lokalnej grupy Fundacji Viva! w Kielcach, zapraszamy na spotkanie organizacyjno-informacyjne.

 

Pierogowa Piwniczka, Kozia 3a, Kielce

26 marca 2012, godz. 17:00

 

Na spotkaniu będziemy rozmawiali o przyszłych planach na 2012. Będzie to bardzo dobra okazja do przybycia dla osób zainteresowanych dołączeniem do naszych działań.

 

Sytuacja w naszym województwie świętokrzyskim jest dramatyczna! Brak odpowiedniego schroniska, brak świadomości na temat sterylizacji, brak empatii wśród społeczeństwa i urzędników, liczne - nadal działające - pseudo hodowle, to wszystko sprawia że nie można siedzieć bezczynnie, trzeba działać.

 

Więcej informacji o lokalnej grupie pod adresem: www.kielce.viva.org.pl

 

Wydarzenie na FB: http://www.facebook.com/events/264564506955998/

 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt.

Spotkanie ws. programu zapobiegania bezdomności zwierząt- Powiat buski

W dniu 10.02.2012r.  o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku Zdroju odbyło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy Wojewody Świętokrzyskiego z przedstawicielami samorządów gmin Busko-Zdrój, Nowy Korczyn, Gnojno, Stopnica, Tuczępy, Pacanów, Solec-Zdrój, Wiślica. 

 

 

II Demonstracja Przeciwko Zabijaniu psów na Ukrainie

Zapraszamy na kolejną (drugą) demonstrację przeciwko zabijaniu psów na Ukrainie! Ten proceder nasilił się w związku z Euro 2012 organizowanym wspólnie z Polską. Pokażmy światu, że jako współorganizator Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012, nie zgadzamy się na takie bestialstwo! 

Wszystkie osoby prywatne, organizacje prozwierzęce, a także kibiców, osoby związane ze sportem i mediami zapraszamy: 

3 marca 2012 o godzinie 13.00 pod Ambasadę Ukrainy w Warszawie