Aktualności

Kielce: Raport ze sprzedaży karpi w 2013

Niestety zamiast poprawy warunków w jakich sprzedawane są karpie, w tym roku jest ich pogorszenie.
Dzięki pomocy wolontariuszy z nieformalnej grupy "Wegetarianie i Weganie Kielce", udało się skontrolować prawie 30 placówek sprzedających żywe karpie na terenie miasta Kielc.

Żadna placówka nie spełniała wymogów dotyczących sprzedaży żywych ryb za wyjątkiem sklepu Piotr i Paweł który ich po prostu nie sprzedawał.

Główne problemy są podobne jak w roku 2012: (Zobacz raport 2012)

Wystawa do usunięcia lub gruntownej zmiany

W liście adresowanym do Dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach, WWF Polska i Viva! Polska zwracają się z wnioskiem o usunięcie wystawy lub gruntowną zmianę jej obecnego kształtu. Organizacje wciąż czekają też na oficjalną odpowiedź Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na list otwarty, złożony w tym resorcie w ubiegłym tygodniu.

W liście czytamy:

 

 

Protest przeciw ubojowi rytualnemu

31-01-2013 w Warszawie, przed siedzibą PSL odbył się protest przeciwko lekceważeniu przez władze opinii publicznej w sprawie barbarzyńskiego traktowania zwierząt, przeciwko tolerowaniu latami uboju rytualnego, który odbywał się niezgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, przeciwko stanowieniu prawa pod partyjnych kolegów! Byliśmy tam i krzyczeliśmy!!!

 

Skandaliczna wystawa w Kielcach! Apel do ministra!

WWF Polska i Viva! Polska w liście otwartym apelują do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, o interwencję w sprawie wystawy „Zwierzęta i kontynenty” w Muzeum Narodowym w Kielcach. W obecnej formie ekspozycja zachęca do zabijania rzadkich gatunków zwierząt i do łamania międzynarodowych przepisów Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). 

 

Kielce: Kampania ZOSTAŃ WEGE NA 30 DNI oficjalnie rozpoczęta

Pierwsi kielczanie przystąpili do akcji zapisując się do wypróbowania diety wegetariańskiej na 30 dni i już od jutra będą otrzymywać codziennie przepisy wegetariańskie jak również inne informacje dotyczące odżywiania.

 

Do akcji można przystąpić 24 h/ dobę wchodząc na stronę www.zostanwege.pl.

Indoktrynować, kłamać, zabijać

Zbliżają się święta a wraz z nimi karpiowy horror. Wprawdzie w marketach na co dzień widzimy wyłożone w równych rzędach martwe ciała ryb, ale widok olbrzymich, sprawiających wrażenie histerycznych, kolejek jest charakterystyczny wyłącznie dla okresu przedświątecznego. Jak co roku, w imię miłości duszone i zabijane będą niezliczone ilości karpi. I jak co roku mało kogo interesować będzie fakt, że ryby cierpią, że boli je gdy chwyta się je za skrzela, że prymitywna analogia „nie krzyczą – nie cierpią” jest intelektualną kompromitacją, że duszą się w plastikowych torebkach, że tłok w kontenerach powoduje bolesne otarcia i rany i, że w gruncie rzeczy ryby to nie bezmyślne stworzenia, a zwierzęta z wyspecjalizowanym i rozwiniętym systemem poznawczym (nie wierzysz? zajrzyj tutaj).

Holandia wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futro!

W tej chwili w Holandii dla futer zabija się 6 milionów norek rocznie, co czyni z niej trzeciego co do wielkości producenta na świecie (po Danii i Chinach). Organizacje, które zajmują się tym tematem w Holandii mają nadzieję, że inne kraja podążą ścieżką wyznaczoną przez Austrię, Chorwację czy Wielką Brytanię.

GENIALNA 8 miesięczna koteczka SZUKA DOMKU-czyściutka, przebojowa przylepka TYLKO DLA KOCIARZY!

SZUKAM wspaniałego domku dla CUDNEJ koteczki o imieniu Happy- choć mówimy na nią Adolfik albo Pitbul. Jakieś 2 miesiące temu przyniosły mi ją zaprzyjaźnione dziewczynki (ciągle mi coś znoszą). Wystawała mała umorusana główka zza pazuchy /Pani Marto mamy kotkę! ma chory ogonek!/ Nie powiem że się ucieszyłam za bardzo, bo chata pełna już bezdomniaków- ale jak było nie wziąć? nasze schronisko nie przyjmuje kotów, fundacje pozapychane....serce mam miękkie to wzięłam. Szybka wizyta u weterynarza....faktycznie ogon wyglądał fatalnie, mocno potłuczony z ranami-zwisał bezwładnie..ryzyko amputacji, ale kicia się szybko wylizała :) ogonek uratowany! jeszcze w jednym miejscu sierścią nie zarósł, ale majda nim wesoło:)